Штори дизайн та пошиття
Київ
вул. Малевича, 86-Б,
Палац Україна

5 способів зіпсувати римські штори

 > 
 > 
5 способів зіпсувати римські штори
Безымянный2.png
Римські штори дуже популярні. Шиються з будь-якої тканини, легко стираються та гладяться. Планка з липучкою, пара обтяжувачів та мотузок, ланцюжок – і римка готова. Але що простіше річ, то помітніше будь-які огріхи. І якщо зараз ви плануєте замовити римські штори, то ось п'ять способів, як витратити гроші.

1. Зшийте якомога ширшу римську штору

Закрили триметрове вікно цільною римською шторою, і начебто все зручно і красиво: і зайвих швів немає, і щоб відкрити вікно, потрібно потягнути всього за один ланцюжок. Краса! Все так, але не так.
Проблема в тому, що навіть на найпотужніших механізмах нижній обтяжувач – алюмінієва планка перетином 0,5Х2см. Його жорсткості недостатньо, щоб бути ідеально рівним за шириною більше 2 метрів. І планку вигинає, як цибуля з натягнутою тятивою. Особливо цей вигин помітний, коли штора максимально опущена. Навіть велика кількість супортів не допомагають, на жаль.

Як краще? Зшити кілька римських штор, впритул одна до одної. Зазвичай їх ширину співвідносять із шириною стулок вікна. Важливо! Усі палички та обтяжувачі повинні бути виведені в ідеальну горизонталь, а якщо тканина для римських штор була взята з малюнком, то рапорт має бути точно поєднаний.

2. Невідповідна тканина

  Якщо вам потрібна римська штора, яка завжди буде м'ятою - сміливо беріть атлас або сатин. Ці тканини легко мнуться, а на туго натягнутому полотні римської штори буде помітний кожен зал, кожна складочка. Для кращого ефекту розмістіть прямо над шторою пару світильників, щоб світло падало вертикально вниз – тоді кожна нерівність відкидатиме тінь, і штора виглядатиме максимально м'ятою.
2.1 мятая.png

Як краще? Ідеально, якщо римська штора буде зшита з тканини з хоча б невеликою фактурою: льон, жниварка, дикий шовк.


Якщо вам милі фільми-нуар, в яких світанкові промені розсікають кімнатну мороку крізь пробиту кулеметною чергою стіну, то римська штора з блекауту - ваш вибір. Тут спрацьовує два чинники: Тканина блек-аут щільна, її треба шити товстішою, ніж зазвичай, голкою. По-друге, кань не пропускає світла (що логічно, інакше навіщо б вона була потрібна?), і в сонячні дні кожна дірочка, де голка входила в тканину, буде максимально помітна.
Як краще? Ідеальний спосіб «зробити ніч» у квартирі – замовити рулонні штори в коробі, або класичні штори-блякають «як у готелі». Якщо все-таки потрібна саме римська штора зі 100% затіненням, краще замовте її двошаровою: щільна підкладка плюс фактурна лицьова частина.


Якщо ви, як і великий Хундертвассер, не любите прямі кути і рівні лінії, то шукайте тканину для римських штор, що тягнеться. Всі кишеньки для прутиків витягнуть по горизонталі, поки ви будете ці самі прутики вставляти в штору, а по висоті штора розтягнеться на сантиметр, а то й дві, під вагою обтяжувача. У результаті на вікні буде щось незрозумілої форми, а після кожного прання розмір виробу буде змінюватися. Що ж, зате не нудно!
2.3 тянущаяся ткань.png

Як краще? Перед замовленням римської штори потягніть тканину по поздовжній нитці та качку. Якщо не тягнеться, то все чудово. Якщо вам дуже хочеться римську штору з мереживного тюлю або тонкого шовкового атласу, то ставте її на підкладку. Це необов'язково має бути щільний матеріал, іноді достатньо прозорого шифону – головне, щоб він утримав усі шви на місці.

3. Дешевий римський механізм

Якщо ви любите бігати по магазинах, шукаючи «ось таку маленьку детальку» замість зламаної, то недорогі римські механізми, зроблені з переробленого пластику, забезпечать вам цю розвагу. Дайте їм пару-трійку років, і в римському механізмі (який висить біля вікна, який взимку мерзне від провітрювання і сохне від гарячого повітря, що піднімається від батарей) обов'язково, неодмінно розкриється шестірня, що передає обертання від ланцюжка до валу. Спойлер: навряд чи ви знайдете таку саму. Бонус: пожовклі торцеві заглушки, що перегоріли на сонці та розсипалися на порох мотузочки, пластикова паличка замість нормального алюмінієвого обтяжувача, і замогильний скрегіт під час піднімання-опускання виробу.
3 дешевая.png

Як краще? Краще один раз на 10-15 років купити дорогий, якісний механізм, ніж кожні два-три роки намагатися полагодити дешеві. В Україні продають надійні голландські Coulisse та Forest. Хороші римські механізми випускають німецькі та французькі компанії. Головне, на що варто звертати увагу: чи представлена компанія-виробник десь, окрім України та Китаю? Чи є у них гарантія?

4. Підв'язувати нижню складку

Бажаєте викинути тканинну частину римської штори через два-три роки? Тоді прив'яжіть супорти до нижнього обважувача! Завжди, як тільки штора хоч трохи піднімається, ця складка буде звернена назовні, до сонця. І за пару-трійку років ви отримаєте нижній сегмент штори, що вигорів наполовину. Римську штору доведеться міняти. Мета досягнута!
4 складка.png


Як краще? Прив'язати мотузочки супорта до передостаннього обтяжувача. Таким чином, до сонця буде звернена виворот тканини, і штора не так вигорятиме.
4 а складка.png

5. Австрийская/французская/лондонская штора для ежедневного использования.

Эти шторы очень эффектно выглядят на фотографиях в журналах и пинтересте. Также эффектно, как прически моделей в рекламе шампуня. И также, как прически моделей, подобные шторы требуют укладки. Чтобы такие шторы выглядели аккуратно, складки нужно поправлять после каждого поднимания-опускания. Если вы готовы ежедневно тратить на это время, а смело выбирайте подьемные шторы со складками. 
5 австрийские.png

Как лучше? Лучше заказать такие шторы для тех окон, где их не придется каждый день поднимать и опускать. Если вам нужно что-то более уютное, чем прямая римская штора, обратите внимание на шторы с провисом или статичным ламбрекеном.
5a австрийские.png


Если вы ищите, где закать римские шторы в Киеве, звоните нам, в салон штор «Рыжий Кот», сейчас же. Наши дизайнеры приедут к вам на объект с образцами тканей, сделают грамотный замер, обсудят все ваши пожелания и учтут все нюансы. Подскажут, как сшить римскую штору вашей мечты.Вернуться назад


 
Отримати
консультацію
 
Замовити замір
або дизайн